
582 €/m2
Til salg gammel herregård med 600 m2 i 2 etager og terrasser. Stueetage ved vejkanten med parkeringsdør 300 m firkantet. I dag er det en fungerende parkeringsplads med plads til 9 biler og 10 motorcykler.
Det har et rehabiliteret rum, som er en gammel oliemølle (oliemølle), der er meget kendt i området med alt det maskineri, der er bevaret i optimal stand. Den er af stor værdi, da den ikke længere eksisterer.
På første sal er der et hus på 240 meter plus terrasser.
Det ligger i den gamle bydel i Velez-Malaga, 35 minutter fra Malaga by (38 km) og 1 time og 10 minutter fra Marbella (98 km).
40 minutter fra Malaga lufthavn (50 km).
10 minutter fra stranden.
Det er meget tæt på grønt område, 13 minutters gang til centrum og alle tjenester (5 minutter i bil).
Jeg har en arkitektrapport med gennemførlighedsundersøgelse for reformprojektet. At være i den gamle bydel har den en beskyttelseslov, Pepri-plan (beskyttelse og obligatorisk respekt for facaden og forbud mod at lave flere etager, end der er, i dette tilfælde er der 2). Den angiver prisen for en renovering af tagene og andre strukturer, der skal røres ved.
Investoren bliver nødt til at se projektets levedygtighed:
1) Privat hus / personale til at bebo det.
2) At bygge et hostel / hotel / turistlejlighed.
Ved siden af ejendommen indvies musikhuset Velez Malaga, som har et udendørs auditorium til koncerter.
Kontakt Cristina Aranda for mere information og for at arrangere en fremvisning. 609.27.26.07
Egenskaber
Condition
-
Renovering Nødvendig
-
Restaurering Nødvendig
Features
-
Privat Terrasse
Setting
-
Landsby
-
Nær Forretninger
-
Nær Havet
-
Nær By
Udsigt
-
Vej
Beliggende i
Købekraft
Beregn din månedlige afdrag på lån
Din forventede månedlige ydelse
Bliv forhåndsgodkendtBolig-udland samarbejder med Nykredit
Beregn lån til køb af bolig I Spanien med Nykredit via denne beregner
LåneberegnerKøbsomkostninger
Vores udgiftskalkulator giver et skøn over alle omkostninger forbundet med at købe et hus i Spanien. Brug kun disse tal som vejledning: De faktiske tal varierer afhængigt af ejendommen, ejendommens placering og den bank du vælger sammen med andre faktorer. Til det samlede beløb skal du tilføje dine afdrag på dit realkreditlån samt bankgebyrer, hvis din bank opkræver det.